TIKRŲ KOVŲ DEBATUOSE NEBUVO, KAIP NEBUVO IR PAČIŲ DEBATŲ

KSS-SL rinkiminio sąrašo Nr.10 RINKIMŲ AGITACIJA, sukurta kampanijos dalyvio ir platinima neatlygintinai.

Vis neapleidžia mintis, kad rinkimuose dar ilgai nepatirsime tikrų debatų tarp rinkiminės kovos dalyvių. O ir piliečiams dar ilgai teks tenkintis, gerokai didesnę įtaką rinkėjams darančiomis rinkimų kampanijos formomis (plakatais, skrajutėmis, videoklipais), nei siūlomomis idėjomis grįstu turiniu ir jų palyginimu.

TV kompanijų ir VRK organizuotose ir pretendentams į LR Seimą skirtose laidose, bent jau man, neteko regėti ar tapti bent kiek rimtesnės diskusijos ar argumentų kovos dalyviu. O ar galėjo būti kitaip, jei „žaidimo taisyklės“ teikė galimybę klausimus užduoti TV studijos moderatoriui, kuriam nelabai rūpėjo pastebėti ir išryškinti pozicijų skirtumus ar sutapimus? O jei ir rūpėjo, tai liko už kadro.

Jei prieš keturis ar net aštuonis metus vykusiose rinkiminėse batalijose tekdavo sulaukti partijų pozicijas ir atsakymus vertinančių ekspertų pastebėjimų, tai šiuose rinkimuose politologų įžvalgų ar bent jau pasamprotavimų visiškai nesigirdi. O stebint viešąją erdvę e-portaluose, daugiau regiu bandymus sumenkinti vieną ar kitą pretendentą dėl formos (taisant vieno ar kito kandidato rašybos klaidas), tačiau vengiant bent kiek didesnės teikiamų pasiūlymų analizės ir prognozių, kokias pasekmes tai turėtų valstybės vystymuisi ir piliečių gerovei. 

Lieka tik pasidžiaugti, kad KSS-SL sąraše Nr.10 keliami kandidatai, kaip ir sąrašo lyderis dr. Arvydas Juozaitis deramai atstovavo rinkiminės programos teiginius ir tinkamai formulavo mūsų pozicijas.

PIRMIEJI DEBATAI 2020-09-19 LRT TV studijoje SOCIALINĖS ATSKIRTIES ir ŠVIETIMO temomis

Pirmuose 2020-09-19 tiesiogiai transliuojamuose debatuose LRT TV studijoje, svarstant socialinės atskirties ir švietimo problemas dalyvavo dr. Arvydas Juozaitis, Juozas Imbrasas, prof. dr. Dalius Serafinas, Janina Dovydaitienė, Gintautas Kniukšta ir Saulius Lapėnas.

Tik išgirdus klausimus, dalyviams kilo pagrįstos abejonės dėl jų atitikimo skelbtoms debatų temoms. Klausimai apie tai, kaip vertiname alkoholio draudimo veiksmingumą socialinės atskirties kontekste ar dėl požiūrio į lytinio ugdymo svarbą, ieškant švietimo sistemoje užsisenėjusių problemų sprendimo, švelniai tariant, glumino…

ANTRIEJI DEBATAI 2020-09-21 LRT TV studijoje vyko pagal principą – VIENAS UŽ VISUS

Antruose tiesiogiai radijo ir interneto pagalba transliuojamuose debatuose 2020-09-21 LRT studijoje KSS-SL programos teiginius teko atstovauti man vienam, nes pateiktame kvietime nebuvo  iki galo aiškiai įvardinta galimybė pasikviesti ir komandos narius.
Apie draudimų alkoholiui įtaką sveikatai
Apie nacionalinį saugumą
Apie būtinumą remti smulkųjį verslą
Apie socialinės atskirties mažinimą per kartų solidarumo principų taikymą
Apie požiūrį į Stambulo konvenciją

Šiuose debatuose taip pat teko išgirsti klausimus, kurie neliudijo debatų rengėjų noro bent kiek giliau pažvelgti į sisteminių problemų priežastis, o ne tik kalbėti apie pasekmes.

TRETIEJI DEBATAI 2020-09-21 LRT TV studijoje NACIONALINIO SAUGUMO ir TEISINGUMO temomis

Trečiuose debatuose 2020-09-24 LRT TV studijoje nacionalinio saugumo ir teisingumo temomis turėjo galimybę poziciją išdėstyti dr. Arvydas Juozaitis, prof. dr. Dalius Serafinas, prof. dr. Ryšardas Burda, Markas Marcinkevičius, Jurga Vegytė ir Saulius Lapėnas.
Ar reikia riboti Rusijos atlikėjų
Apie nacionalines grėsmes ir gebėjimą į jas tinkamai reaguoti

Šiuos debatus vedusi Rita Miliūtė akivaizdžiai pademonstravo, kas čia „užsako muziką“ ir nevengė užimti viską išmanančios ir viską žinančios komentatorės poziciją.

TRETIEJII DEBATAI 2020-09-24 LRT TV studijoje SVEIKATOS APSAUGOS ir ŽMOGAUS TEISIŲ temomis

Ketvirtuose debatuose 2020-09-25 LRT TV studijoje dalyvavo dr.Arvydas Juozaitis, prof. dr. Dalius Serafinas, dr. Rasa Jančiauskienė, Janina Dovydaitienė, Diana Zveidrienė ir dr. Alfredas Kiškis.
KSS-SL pozicija apie SVEIKATĄ
KSS-SL pozicija apie ŽMOGAUS TEISES

Šiems debatams vadovavusi Rita Miliūtė, liko ištikima savo įvaizdžiui ir tai sukėlė gerokai didesnį debatuose dalyvavusių partijų atstovų nepasitenkinimą bei reakcijas.

KETVIRTIEJI DEBATAI 2020-09-25 VU TSPMI vieši debatai Vokiečių gatvėje

Pirmą kartą dalyvavau „debatuose” atviroje erdvėje, ste…

2020-09-25 vakarą man teko apie dvi valandas atstovauti KSS-SL pozicijas, atsakant į klausimus Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto organizuotuose greituosiuose debatuose Vokiečių gatvės skvere. Iš 17-kos Seimo rinkimuose dalyvaujančių partijų tik 10 atsiuntė savo atstovus, kurie turėjo būti pasirengę atsakyti į klausimus iš šešių temų: nacionalinio saugumo, gamtos apsaugos, socialinės politikos ekonomikos, kultūros ir švietimo srityse.

Gal šio instituto dėstytojams ir priimtina studentų egzaminavimo forma, atsakymams į klausimus, skiriant ne daugiau 30 sekundžių, tačiau to tikrai per mažai, kai pastebi painiavą užduodamų klausimų sąvokose.

Kaip tinkamai atsakyti į klausimą apie galimybę padidinti finansavimą gynybai ar apie realius ekonomikos pokyčius Lietuvoje, jei į tai žvelgiama per BVP rodiklį, kuris beje neliudija piliečių ekonominės gerovės, o tėra keliantis pagrįstas abejones rodiklis, naudojamas mokesčio dydžio nustatymui už Lietuvos priklausymą tarptautinėms asociacijoms ir organizacijoms. Apie tai esu parašęs išsamų straipsnį: „KUO BVP IR PVM AUGIMAS GRĖSMINGAS LIETUVOS ŽMONĖMS – ne itin maloni tiesa, bet tai tikrai geriau, nei nutylimas melas…„.

Keista buvo matyti su kaukėmis ant veidų debatų klausytojus ir žiūrovus, kai šalia kavinėse niekas jų nedėvėjo…

Šioje apžvalgoje dėl laiko stokos, lieka neapžvelgtos diskusijos, kuriose dalyvavo KSS-SL sąraše Nr.10 keliami kandidatai vienamandatėse apygardose, tačiau apie tai informacijos galima rasti:

www.santalkalietuvai.lt

www.facebook.com/SantalkaLietuvai  

www.lyc.lt  

www.facebook.com/lyc.lt

www.facebook.com/Arvydas.Juozaitis.Lietuva

www.instagram.com/dr.arvydasjuozaitis

ir kitų rinkiminės kampanijos dalyvių portaluose bei FB puslapiuose.

Tai pat žiūrėkite

LENKŲ MAŽUMĄ SUDARANTYS GYVENTOJAI, PIRMIAUSIAI YRA LIETUVOS PILIEČIAI

Kaip jau esu rašęs savo straipsnyje „Tikrų kovu debatuose nebuvo, kaip ir pačių debatų“, taip …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *