KLAUSIMAI BUVUSIAM MERUI IR ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUI

Saulius LapenasArtimiausiu metu Jurbarko rajono savivaldybės tarybai teks priimti sprendimus, kurie palies ne tik savivaldybės biudžeto bet ir kiekvieno gyventojo interesus, kai teks didinti įkainius už atliekų tvarkymą arba teks skolinantis lėšų banke. Mane, kaip mero pavaduotoją, kuriam pavesta dirbti su investiciniais projektais, domina klausimas, kodėl Jurbarko rajono savivaldybė turės eikvoti savo skolinimosi galimybes ne investicijoms, o netinkamai panaudotų ES lėšų sugražinimui?

Dėl buvusių vadovų priimtų sprendimų, atliekų tvarkymo kaštus įtakojantys tarifai gali būti didinami virš 40 procentų. Mane, kaip ir daugelį gyventojų tokie tarifų šuolių perspektyva nedžiugina. Jaučiu atsakomybę prieš rinkėjus ir tik žinodamas visas aplinkybes, lėmusias tokius sprendimus, galiu ieškoti būdų, kaip to išvengti ar bet jau sumažinti neigiamas pasekmes. Tai ko gero aišku kiekvienam. Savivaldybė neturi atliekamų pinigų, kad galėtų leisti eilinį kartą augti kainoms.

Savivaldybės darbe gana dažnai susiduriu su pasekmėmis buvusių sprendimų ir ne paslaptis, kad nežinant tikrųjų priežasčių, sunku parengti tinkamus sprendimus ateičiai. Pripažįstu, kad nesu viską žinantis ar galintis nuspėti priežastis, todėl kai nerandu atsakymų – užduodu klausimus, tikėdamasis atvirų sąžiningų atsakymų. Tuo labiau, kad klausimų turinyje ne kokie nors politiniai motyvai, o paprasti ekonominiai ir finansiniai argumentai.

Klausimus uždaviau viešai, nes pernelyg dažnai teko girdėti faktais nepagrįstus teiginius viešuose pareikimuose apie nerealizuotus „gerus“ ketinimus pasidalinti patirtimi ir buvusiais „susitarimais“. Tikėjausi gauti tiesius ir aiškius atsakymus, kurių man nepavyko surasti savivaldybės dokumentuose. Vieninteliai oficialūs dokumentai, kuriais galiu remtis, yra UAB „Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras“ akcininkų ir stebėtojų tarybos protokolai (TRATC protokolas), kuriuose užfiksuoti buvusio rajono mero Ričardo Juškos (stebėtojų tarybos nario) ir buvusio administratoriaus direktoriaus Petro Vainausko (atstovo akcininkų susirinkime) balsavimo rezultatai.

Tikėjausi atsakymų sulaukti iki spalio 15 dienos, kad jais remiantis galima būtų parengti sprendimų projektus savivaldybės tarybai. Tačiau, jau pasibaigus posėdžiui, buvęs rajono vadovas ir dabartinis savivaldybės tarybos narys R.Juška kategoriškai pareiškė : „Po politinio Lapėno pareiškimo noriu pasakyti – Lapėnas nedeleguotas ir neatstovauja nei akcijų ir nėra stebėtoju. .. todėl į šitas nesąmones, … tai kas parašyta… atsakinėti net nesiruošiu“ (garso įraše nuo 2:27:15). Tenka tik apgailestauti, kad šis asmuo, tokiu elgesiu nuvilia savo rinkėjus ir būdamas viešas asmuo nejaučia atsakomybės ir pareigos atsakyti už savo buvusius veiksmus.

Ir vietoje dialogo, ginat gyventojų interesus – kaltinimai politikavimu? Politizuoti galima viską, bet ne jurbarkiečių sąskaita! Nemanau, kad mano rinkėjai kaip daugelis kitų gyventojų su tuo sutiks. Bet gal Ričardo Juškos rinkėjams ir bus priimtinas tarifų didinimas už atliekų tvarkymą daugiau kaip 40 proentų? O gal jiems tai ne itin dideli pinigai, leidžiantys aklai tikėti savo „vadu“ ir yra linkę apmokėti bet kokius jo sprendimus?

Lieka viltis sulaukti išsamesnio paaiškinimo iš buvusio administracijos direktoriaus, kuriam buvo užduoti analogiški klausimai.

 

Pagarbiai, Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas

Saulius Lapėnas

———————————————————————————————————————————

                      Priedas Nr 1:

Pareiškimo tekstas:

Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas 2015-09-24Jurbarkas

 

                      Pareiškimas – paklausimas

                      Jurbarko rajono savivaldybės tarybos

                      nariui Ričardui Juškai

                      Dėl 2015-04-09 priimtų nutarimų

                      UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro stebėtojų taryboje

 

Siekdamas užtikrinti Jurbarko rajono savivaldybėje pradėtų ir vykdomų projektų įgyvendinimo tęstinumą ir galimai buvusių įsipareigojimų ar susitarimų vykdymą, bei atsižvelgdamas į tai, kad nebuvo nei formalaus, nei neformalaus einamųjų reikalų, kokių nors derybinių pozicijų ar susitarimų perdavimo, prašau Jūsų, kaip buvusio Jurbarko rajono savivaldybės vadovo ir dabartinio Jurbarko rajono tarybos nario atsakyti į šiuos klausimus:

  1. Kodėl be jokių pastabų ar prieštaravimų, pritarėte TRATC stebėtojų tarybos 2015-04-09 posėdyje visiems šios įmonės administracijos pasiūlytiems nutarimams (priedas Nr …), kuriuos priėmus, numatoma veiklos nuostolius padengti, didinant „vartų mokestį“ beveik 44 proc. (nuo 33,29 Eur/toną iki 47,80 Eur/toną) ir beveik 48 proc. padidinti vienos tonos atliekų sutvarkymo kainą (nuo 64,87 Eur/taną iki 96 Eur/toną)? Ar nemanote, kad tai bus pernelyg didelė našta ne tik gyventojams, bet ir Jurbarko rajono savivaldybės biudžetui?
  2. Kodėl neprieštaraudamas sutikote, kad būtų panaikinta 20 proc. mokestinė lengvata gyventojams kompostuojantiems žaliąsias atliekas? Ar nemanote, kad tai yra akivaizdus sutarties su gyventojais sulaužymas ir teisėtų lūkesčių ignoravimas, kuris gali būti sėkmingai apskųstas teisme?
  3. Kodėl, kaip stebėtojų tarybos narys, atstovaujantis 28 proc. TRATC akcijų priklausančių Jurbarko rajono savivaldybei, nepareikalavote personalinės atsakomybės iš TRATC direktoriaus Leono Leikaus už audite nustatytus trūkumus (dėl neigiamo 273,6 tūkst.Lt įstatinio kapitalo (tapo mažesnis nei ½ įstatuose deklaruojamo kapitalo) ir dėl 2014 gruodžio 31 dieną fiksuoto 865,5 tūkst. Lt gryno įmonės nuostolio)? Kokių ėmėtės veiksmų šiems trūkumams šalinti?

4.Kodėl nepareikalavote asmeninės atsakomybės iš TRATC direktoriaus dėl 2014-05-16 d. Lietuvos Vyriausiajam administraciniame teisme pripažinto APVA reikalavimo sugražinti 2 536 764,23 Lt, kaip netinkamai panaudotas lėšas vykdant projektą „Tauragės regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos sukūrimas“? Ar nemanote, kad Jurbarko savivaldybei pernelyg didelė „prabanga“ eikvoti gana ribotas skolinimosi galimybes, tam, kad padengti virš 710 tūkst. Lt netinkamai panaudotų lėšų, tikėtina teksiančių Jurbarko daliai?

Dėkoju iš anksto už konkrečius atsakymus, kuriuos prašau pateikti iki š.m. spalio mėn. 15 dienos.

Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas – Saulius Lapėnas

Tai pat žiūrėkite

UŽ KĄ BALSUOTI, O UŽ KĄ GALI BŪTI ITIN PAVOJINGA!

Už ką balsuoti?             Pastarosiomis dienomis šį klausimą man užduoda vis dažniau. Neturiu jokio noro …

2 komentarai

  1. Neapsirikome balsuodami už Ger. Saulių Lapėna. Tai akivaizdžiai matosi iš jo darbų. Sėkmės Jums ir toliau kovojant dėl rajono gyventojų gerovės.

  2. tikėti, kad šie klausimai užduodami ne politikuojant, o tikrai norint kažką padaryti dėl Jurbarko ir jo krašto žmonių… Sėkmės darbuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *