KODĖL MASIŠKAI TRAUKIASI LICS NARIAI?

Tikriausiai jau daugelis susipažino su naujiena apie LiCS Plungės skyriaus narių masinį pasitraukimą į Lietuvos liberalų sąjūdį: „Kelios dešimtys Plungės liberalcentristų perėjo į Liberalų sąjūdį, tarp jų – ir visi šeši į Plungės savivaldybės tarybą išrinkti Liberalų ir centros sąjungos (LiCS) nariai. Penktadienio vakarą Liberalų sąjūdžio nariais tapo apie 40 LiCS Plungės skyriaus narių. Į kitą partiją perėjo ir šio skyriaus pirmininkas, buvęs sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis“.

Manęs nenustebino LiCS Plungės skyriaus narių perėjimas į LLS, gal todėl, kad jie pakartojo kitų skyrių (tame tarpe ir Jurbarko) ir pavienių narių poelgį, po kurių LiCS vadovybė taip ir nesugebėjo padaryti jokių esminių išvadų nei į vidų, nei į išorę, o tik tęsė „aktyvios“ veiklos imitavimą. Jei ir toliau nesugebėsime patys sau ir kitiems aiškiai atsakyti vardan ko LiCS turi išlikti, tai tik laiko klausimas, kada atsakymus už mus pateiks kiti.

Dar praeitų metų rugsėjo mėnesį siūliau atkreipti dėmesį į akivaizdų LiCS Partijos pirmininko ir Vadovybės nenorą daryti kokius nors teigiamus pokyčius, atnaujinant LiCS. Kaip vienas iš tokio neveiklumo įrodymų, apsisprendžiant Jurbarko skyriaus nariams trauktis iš LiCS, buvo teiginys, kad mano kaip LiCS pirmininko pavaduotojo visi siūlymai nuo 2012 metų pabaigos, iš esmės buvo ignoruojami ir nesulaukė deramo palaikymo iš LICS Vadovybės.

Nieko iš esmės nebuvo daroma gerinant abipusę komunikaciją tarp LiCS Vadovybės, sekretoriato ir eilinių partijos narių, nebuvo skirta dėmesio įvairių akcijų organizavimui, bei LiCS pozicijų aktualiais visuomenei klausimais viešinimui.

Keistas ir nesuvokiamas mūsų apsisprendimas praeitame LiCS Tarybos posėdyje eiti prieš daugiau kaip 70 proc. Lietuvos piliečių, kurie abejoja ar 2015 metai yra tinkamas metas atsisakyti lito,  akivaizdus nenoras pritarti žmonių norui į daugelį Lietuvai kilusių klausimų atsakyti referendumo būdu.

O dar keisčiau atrodo bandymai paremti mums visiems gerai žinomą pretendentą į Prezidentus, kuris vos ne sekančią dieną atmeta mūsų partijos siūlymą vesti rinkiminį sąrašą į ES parlamentą (tai buvo galima nuspėti, klausantis diskusijų, Tarybos posėdžio metu). Neabejoju, kad tokios dviprasmybės (o tiksliau tariant intrigos, panašios į norą kuo greičiau kam nors parsiduoti) liks nesuprastos LiCS narių ir tuo labiau mums simpatizuojančių rinkėjų.

Suprantu, kad kai kam pernelyg sudėtinga tai susivokti ir nustoti save, bei kitus apgaudinėti, įsivaizduojant, kad „grįžtame į didžiąją elito politiką“ regzdami eilines intrigas su A.Zuoku.  Deja tai ir liks tik intrigėlėmis, o ne rimtos demokratinės politinės jėgos, galinčios atstovauti tradicines liberalias vertybes pozicija.

Ką daryti ir kokiais būdais galėtume pelnyti rinkėjų pasitikėjimą žinau ir esu savo siūlymus rašęs ne viename laiške partijos Vadovybei, Valdybos ir Tarybos nariams.

Nepretenduoju į stebukladarį, kuris visa tai gali atnešti ant lėkštutės. Kad įvyktų teigiami pokyčiai, būtina kritinė masė tam nusiteikusių partijos narių. Deja šiandien gerokai daugiau linkusių pasyviai laukti kažkokio stebuklo, kurio tikrai nebus.

Nebus jokių pokyčių, jei nebus pakankamai daug norinčių sukviesti neeilinį LiCS suvažiavimą, kol dar yra bent teorinė galimybė mums susirinkti ir priimti tinkamus sprendimus.

Sprendimus, kurie rodytų kelią Lietuvos žmonėms ir valstybei, kuriuose atsispindėtų piliečių noras gyventi ir dirbti savoje žemėje, savo valstybėje ir tuo didžiuotis. Tai ne dėl noro priešgyniauti ES, tai vienintelė ir gyvybiškai būtina sąlyga ne tik Lietuvai, bet ES stiprėjimui ir tikros demokratijos užtikrinimui. Priešingu atveju liksime tik įkaitais savo bejėgiškumo ir neveiklumo, totalitarinės supervalstybės kūrimo procese.

Stipri Lietuvos tautinė valstybė – stipri Europos Sąjunga !

Tai pat žiūrėkite

„PARTIZANO RAUDA“ pagal Leonard Cohen atliekamą dainą „THE PARTISAN“

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną minint. Kai Jurbarko bardų klubo nariai paragino mane …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *