ZIP FM „RADISTAI“ PANEMUNĖS PILYJE „PLĖŠYS“ MUZIKĄ

                      Liepos 5-ąją, penktadienį, Panemunės pilies kieme, 19 val. startuos penktąjį kartą rengiamas menų festivalis „Pilies aidas 2013“, kviesiantis apsilankyti įvairių muzikos žanrų ir stilių mylėtojus. Festivalio pradžia bus pažymėta šiuolaikinių šokių muzikos fiestos ženklu. Klubinės kultūros mylėtojus lepins „Jurbarko radijo“ merginos, Enriso, Andrius M, o labiausiai kojas kilnoti privers ZIP FM laidos „Radistai“ vedėjų duetas: Rolandas Mackevičius bei Jonas Nainys. Madingiausia šokių muzika, galingos garso bei šviesos sistemos ir nepakartojama Panemunės pilies aplinka sukurs ypatingą klubinės kultūros nuotaiką.
Vienas iš renginio organizatorių Saulius Lapėnas mano, kad „Radistai“ duos gerą progą atvykusiems į festivalį atsipalaiduoti po savaitės darbų ir pasikrauti gerų emocijų sekančios dienos renginių gausai ir įvairovei. Tikėtina kad šie patyrę didžėjai patenkins išrankiausio jaunimo, mylinčio klubinę muziką, skonį.
                      „Radistai“ žada festivalio lankytojus pamaloninti karališkai – kaip ir dera pilies aplinkoje vykstančiam festivaliui. „Jaunimas renkamės! “Plėšysim” muziką ir garsiai šoksim… kviečia savo reklaminiame klipe Rolandas Mackevičius bei Jonas Nainys. Planuojama, kad penktadienio pramogos tęsis iki pirmų saulės spindulių.
                 Šeštadienį vartai į pilies kiemą bus atverti nuo 10 val. ryto, o 11 val. jau vyks iškilmingas menų festivalio „Pilies aidas“ atidarymas. Organizatoriai šiam festivaliui ilgai ir atsakingai ruošėsi, taigi programa iš tiesų bus įspūdinga. Apie naujausius renginius, kurie nebuvo atspindėti festivalio plakate, informaciją galima rasti www.piliesaidas.lt puslapiuose (Festivalio programa).
Antrąją festivalio dieną Pilies kiemą nuspalvins Vilniaus dailės akademijos studentų darbai ir šurmuliuojančios kūrybinės dirbtuvės, madų kolekcijų eksponavimas ir vizualinio meno demonstravimas. Šis festivalis neįsivaizduojamas be „akademinių“ valandų su bardais, net penkias valandas, nuo 12 val., Panemunės pilies konferencijų salėje bardai kvies pasisėdėti, pasvajoti ir atsipalaiduoti.
                   Didžiojoje ir Mažojoje scenoje nuo 17 val. prasidės „Koncertas be pertraukos“. Įvairiausio stiliaus autorinius kūrinius atliks įvairaus amžiaus bei skirtingą sceninę patirtį turintys atlikėjai.
Liepos 6 diena Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) šventė pasirinkta neatsitiktinai. Lietuvos valstybei kaip niekada reikalingi kūrybingi ir iniciatyvūs piliečiai, gebantys savo kūrybinius įgūdžius pritaikyti įvairiose gyvenimo ar darbo srityse.21 val. menų festivalio dalyviai ir svečiai kartu su viso pasaulio lietuviais giedos valstybės himną.
                      Po to į sceną kops „Aktorių trio“, leisiantys mėgautis gera muzika bei skleisiantys vasarišką nuotaiką. Malonius įspūdžius dovanos grupės “Kreizas”, „Midula“, „Rebelheart“, o festivalį vainikuos „Ugnies ir šešėlio sakmė“. Iki aušros pilies prieigose skambės „Bardų kaimelio dainos“, sklandys ypatinga menų festivalio dvasia.
Visi kurie norite pailsėti, pasigrožėti, pamatyti, išgirsti, pajausti kūrybinį džiaugsmą, esate laukiami liepos  5 – 6 dienomis Panemunės pilyje, šalia Nemuno upės Jurbarko krašte. 
Menų festivalis „Pilies aidas” pradėtas rengti 2007 m. Festivalio centras – Vilniaus akademijai priklausanti rekonstruota Panemunės pilis, Jurbarko rajono savivaldybėje.
Šių metų gegužės mėnesio pradžioje Panemunės pilyje įvyko Vilniaus dailės akademijos surengtos Panemunės pilies vakarinio korpuso atidarymo iškilmės po ilgai trukusių restauravimo ir renovavimo darbų.
Daugiau nei 400 metų skaičiuojanti Panemunės pilis, dar vadinama Gelgaudų arba Vytėnų pilimi, yra vienas iš žymiausių Lietuvos architektūros ir kultūros paminklų. Vengrų kilmės dvarininko Jonušo Eperješo 1604 m. pastatyta pilis yra ryškiausias renesansinės rezidencinės pilies pavyzdys Lietuvoje. Tai ne krašto gynybai skirta tvirtovė, o tipiška XVII a. didiko pilis su gynybiniais įrengimais, gyvenamaisiais ir ūkiniais pastatais. Manoma, kad pilį statė architektas Petras Nonhartas.

 

Rasida Kalinauskienė,
menų festivalio „Pilies aidas 2013”
atstovė spaudai,
info@jurbarkiskis.lt
www.piliesaidas.lt
www.jurbarkiskis.lt
http://www.alfa.lt/straipsnis/15143397/Radistai.Panemunes.pilyje.plesys.muzika=2013-07-03_10-54/

Tai pat žiūrėkite

FESTIVALIO „PILIES AIDAS 2014” SVEČIAI IR LANKYTOJAI (II)

Na o į festivalį iš lėto rinkosi vis daugiau atvykstančių svečių ir dalyvių…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *