PIRMOJI MENŲ FESTIVALIO DALYVIŲ ATRANKA PAVYKO!

Gegužės 4 dieną festivalio „PILIES AIDAS“ organizatoriai sudarė galimybę dar mažai žinomiems muzikantams ir dainininkams parodyti savo gebėjimus „Jurbarko miesto ir verslo dienos 2013” šventės metu, kad ant menų festivalio scenos pamatytume geriausius iš geriausių. Atlikėjų, muzikinių grupių pasirodymas, nuo 17 valandos vykęs Kauno gatvėje pastatytoje scenoje, truko beveik dvi valandas.

Atrankoje dalyvavo dviejų merginų Martos Krikščionaitytės ir Patricijos Baužaitės duetas „Matrica“ (Jurbarko rajonas), Neringa Barauskaitė (Eržvilkas), Kristina Kasperaitytė (Jurbarkas), Jonas Lapienis (Raudondvaris), Almantas Tamošaitis (Vadžgirys), Adas Adolfas Nausėda (Šilutė), Eligijus Jukna (Jurbarkas), Jonas Švedas (Jurbarkas), grupės „The Whispers“ (Eržvilkas) ir „Kreizas“ (Vadžgirys). Jau žinoma, kad festivalyje bus dalyvių iš Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus bei kitų rajonų, kurie nebuvo kviečiami kaip pradedantys muzikuoti dalyviai. Taigi, galima užtikrintai teigti, jog dalyvių atstovaujamų miestų ir savivaldybių skaičius plečiasi.

„Nuo vasario mėnesio pildytos norinčių dalyvauti festivalyje anketos žadėjo gerokai didesnį jų skaičių organizuojamoje atrankoje. Tačiau po komisijos narių rekomendacijos atlikti išskirtinai savo kūrybos kūrinius, norinčių skaičius sumažėjo ir atrankoje dalyvavo tik septyni pavieniai atlikėjai, vienas duetas ir viena roko grupė, – teigė komisijos narys ir festivalio organizatorius Saulius Lapėnas: – „Daug dalyvių bus pakviesti dalyvauti festivalyje ne konkurso tvarka, nes jų meninis lygis ir jau sulauktas pripažinimas nereikalauja kokios nors papildomos atrankos. Atranka buvo skirta tik pradedantiems ar nepakankamai žinomiems atlikėjams, suteikiant galimybę parodyti savo gebėjimus“.

 Atrankoje dalyvaujantys atlikėjai buvo vertinami dešimties balų sistemoje, pagal tokius kriterijus: atlikimas (meistriškumas ir išraiška), vokaliniai gebėjimai, turinys (meninė vertė), kūrinių sudėtingumas, sceninė laikysena bei poveikis publikai. Kiekvieno komisijos nario vertinimai, pagal kiekvieną kriterijų, buvo sumuojami ir išvedamas balų vidurkis. Susumavus komisijos narių skirtų balų vidurkius, neabejotina lydere tapo Kristina Kasperaitytė, po jos rikiavosi „Matrica“ duetas: Marta Kriščionaitytė su Patricija Baužaite ir Almantas Tamošaitis. Gerą įspūdį paliko ir neabejotinai festivalio programą papildyti taip pat bus pakviesti – Adas Adolfas Nausėda, Ignas Lapienis bei Eligijus Jukna.

 „Festivalio organizatoriai siekdami kūrybingumo skatinimo ir ateityje numato tęsti galimybę jo metu pasirodyti dar nematytiems, pradedantiems atlikėjams bei menininkams. Tad tokių atrankų būsimiems festivalio dalyviams Jurbarko miesto ir verslo šventės metu rengimas gali tapti kasmetine tradicija “ – sakė Gintaras Zareckas, daugiametis Jurbarko miesto ir verslo dienų, Jurbarko kultūros centro renginių ir festivalio „PILIES AIDAS“ organizatorius.

 Atrankos koncertas neapsiėjo be neplanuotų staigmenų: žiūrovus bei klausytojus nustebino ir maloniai nuteikė festivalio dalyvių atrankos scenoje įvykęs netikėtas vieno jauno žmogaus pasipiršimas savo mylimajai. Gal tai lėmė pavėlavęs pavasaris, o gal širdį palietę atlikėjų pasirodymai? Bet kuriuo atveju tai nuteikė viltingai – nuoširdžios dainos ir muzika sujungia ne tik žmones, bet ir jų likimus.

 Galutinė menų festivalio „PILIES AIDAS 2013” programa bus sudaryta iki gegužės mėnesio pabaigos ir paskelbta puslapyje: www.piliesaidas.lt.

Festivalis “Pilies aidas” pradėtas rengti 2007 m. Festivalio centras – Vilniaus akademijai priklausanti ir etapais restauruojama Panemunės pilis. Vengrų kilmės dvarinink Jonušo Eperješo 1604 m. pastatyta pilis yra ryškiausias renesansinės rezidencinės pilies pavyzdys Lietuvoje. Tai ne krašto gynybai skirta tvirtovė, o tipiška XVII a. didiko pilis su gynybiniais įrengimais, gyevnamaisiais ir ūkiniais pastatais. Manoma, kad pilį state architektas Petras Nonhartas, kuris rekonstravo ir Vilniaus žemutinę pilį.

          Jurbarko kabelinės televizijos video reportažas:  http://www.youtube.com/watch?v=NYNoGvSUEH4

 

Rasida Kalinauskienė,

menų festivalio „Pilies aidas 2013”

atstovė spaudai,

8 633 71505

info@jurbarkiskis.lt

www.piliesaidas.lt

www.jurbarkiskis.lt

 

Menų festivalio „PILIES AIDAS 2013” atlikėjus vertino komisija:

Darius KALINAUSKAS – Jaunimo centro-klubo „Geras“ prezidentas, menų festivalio „PILIES AIDAS“ organizatorius.

Saulius LAPĖNAS – „Bardų žygio per Lietuvą“ 2007 – 2009 metais organizatorius ir dalyvis, menų festivalio „PILIES AIDAS“ organizatorius.

Rūta ŠLIČKUTĖ – kompozitorė, muzikos mokytoja.

Kęstutis Andrius VASILIAUSKAS – Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokytojas, kompozitorius, dailininkas ir poetas.

Gintaras ZARECKAS – Jurbarko kultūros centro renginių organizatorius ir menų festivalio „PILIES AIDAS“ organizatorius.

Tai pat žiūrėkite

FESTIVALIO „PILIES AIDAS 2014” SVEČIAI IR LANKYTOJAI (II)

Na o į festivalį iš lėto rinkosi vis daugiau atvykstančių svečių ir dalyvių…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *