MENŲ FESTIVALIS “PILIES AIDAS 2007”

Praėjusio penktadienio ankstyvą rytmetį prasidėjo neįprastai aktyvus judėjimas Panemunės pilyje. Jos kieme iškilo kilnojama scena, buvo derinama įgarsinimo aparatūra, repetavo instrumentinės grupės, buvo rengiamasi sutikti laukiamus festivalio dalyvius, lankytojus ir svečius.

Po pietų Jurbarko dailės studija „Formos kalba“, vadovė Rasa Grybaitė, Vytėnų pagrindinės mokyklos dailės būrelis, vadovė Ramutė Matjošaitienė ir Jurbarko A.Giedriaus – Giedraičio gimnazijos dailės būrelis, vadovė Jurgita Davidavičienė, pilies kieme  pradėjo kurti improvizuotą meno labirintą tema „Dainininkas, kurio aš klausaus“.

Atvykę dalyviai ir svečiai galėjo apžiūrėti Vilniaus dailės akademijos studentų darbų ekspoziciją.

Apie 18 val. prasidėjo iškilmingas festivalio “Pilies aidas” atidarymas. Susirinkusieji buvo maloniai nustebinti Gintaro Zarecko atlikta įžangine daina ir nudžiuginti dainos ir šokių studijos „Era“, vadovės Reda Kazlauskaitė parengto šokio  ir mums gerai žinomos dainų autorės ir atlikėjos Rūtos Šličkutės pasirodymu.

Senovinių šokių ir muzikos ansamblis “Banchetto musicale” (Vilnius) Panemunės pilies scenoje leido klausytojams ir žiūrovams pajusti renesanso epochos meno žavesį.

Po trumpos pertraukos į sceną buvo pakviestas Lietuvos rašytojų sąjungos narys, bardas Edmundas Janušaitis, kuris pristatė gausų “Bardų žygio per Lietuvą” dalyvių būrį iš įvairiausių Lietuvos vietų.

Vakaro metu koncertavo ir savo kūrybos dainas atliko: Jonas Bagdonavičius (Vilnius), Jonas Baltokas (Klaipėda), Giedrė Enuksonaitė (Kaunas), Povilas Girdenis (Vilnius), Edmundas Janušaitis (Kaunas), Ovidijus Jucys (Vilnius), Saulius Lapėnas su dukra Laura (Jurbarkas), Darius Leveckis (Raseiniai), Raimonda Pečkytė (Anglija – Kaunas), Vidmantas Petraitis (Raseiniai), Kastytis Petryla (Raseiniai), Darius Žvirblis su grupės “Atika” nariais (Klaipėda). Koncerto dalyviams pritarė gitaristas Rytas Germanavičius (Raseiniai).

Vakaro metu kalusytojai turėjo galimybę išgirsti JAV Kolorado valstijos lietuvių bendruomenės pirmininko Romo Zableckio atliekamų dainų.

„Šis koncertas, Panemunės pilyje, buvo vienas įsimintiniausių mano kuklioje koncertinėje patirty. Labiausiai patiko pasirinkta koncerto vieta -Panemunės pilis, kurioje lankiausi pirmą sykį. Koncertas iš tiesų buvo labai jaukus ir šiltas, tarsi nebeliko jokio atstumo tarp klausytojo ir atlikėjo, nes visiems buvo leidžiama lipti ant scenos ir padėti atlikėjams savo dainavimu, grojimu ar judesiu. O ir dangus gero oro nepagailėjo. Labai norėčiau, jog šis menų festivalis taptų gražia kasmetine tradicija. Esu dėkinga ir didelę pagarbą jaučiu šio renginio organizatoriams”- kalbėjo iš Anglijos sugrįžusi ir dalyvaujanti bardų žygyje Raimonda Pečkytė.

“Panemunės pilies kieme vykęs  menų festivalis „Pilies aidas“ bene labiausiai įsirėžė atmintin. Jau nekalbant apie nuostabią aplinką, renginiui tikrai buvo profesionaliai pasiruošta. Už tai didelė pagarba ir padėka neseniai pradėjusiam savo veiklą Jurbarko muzikos klubui „Devynstygis“.

Labai džiaugiuosi, kad „Pilies aidas“ tapo viena iš mūsų bardų klubo organizuojamo renginio „Bardų žygis per Lietuvą 2007“ stotele.  Tai buvo aštuntasis šio projekto koncertas ir galiu drąsiai teigti – vienas iš geriausių. Labai didžiulį įspūdį renginys paliko ir svečiui – JAV Kolorado valstijos lietuvių bendruomenės pirmininkui Romui Zableckui. Jis ir pats atliko keletą kūrinių, mielai sutikęs prisijungti prie žygeivių.

Viskas buvo labai gražu, tik mano ir kitų renginio dalyvių manymu, per trumpas renginio laikas. Mano giliu įsitikinimu, tokį renginį reikėtų daryti bent jau dviejų dienų ir su palapinių miesteliu. Čia mano nuomonė iš bardo pozicijos. Juk bardas – tai ne tik muzikantas ir dainininkas, bet ir gyvenimo būdas, laisvo žmogaus gyvenimo būdas.

Idėja puiki, ir norėčiau palinkėti „Devynstygiui“, kad šis jų renginys taptų tradiciniu. Tuo labiau, kad gyvas žodis ir nesuvaidintas, gyvai atliekamas kūrinys jau tampa unikalia vertybe kompiuterinės ir fonograminės muzikos prifarširuotame mūsų gyvenime.

Linkiu „Devynstygio“ klubui kuo dižiausios sėkmės tęsiant puikiai pradėtą darbą” – dalijosi įspūdžiais Kastytis Petryla Raseinių bardų klubo prezidentas, projekto „Bardų žygis per Lietuvą“ vadovas.

Jau vėlyvą vakarą prasidėjo instrumentinių grupių: „Kreizas” (Vadžgirys), „Anam cara” (Jurbarkas), „Altana” (Stakiai) pasirodymai. Visi norintys galėjo pašokti.

Šeštadienį “Bardų žygio per Lietuvą” dalyviai: Jonas Bagdonavičius, Kastytis Petryla, Edmundas Janušaitis, Darius Leveckis ir Saulius Lapėnas buvo pakviesti dalyvauti įžanginiame tradiciniame “Mažosios akacijos” koncerte Kulautuvoje.

“Buvo puiki galimybė perduoti nedidelę dalelę “Pilies aido” puikios nuotaikos gausiai susirinkusiems “Akacijų alėjos” festivalio dalyviams” – prisimena S.Lapėnas

Sekmadienį Raseinių bardų klubas surengė susitikimą – koncertą su airių dainų atlikėju ir autoriumi Brendan Monaghan ir jam talkinančiu smuikininku Niall McClean. Renginys vyko nuostabiame Jūkainių miško parke, Viduklės sen. Raseinių raj. Renginyje koncertavo ne tik svečiai, bet ir lietuvos bardai ir kiti muzikantai. Atlikėjams  – tai buvo puiki galimybė save parodyti ir kitų paklausyti, o žiūrovams – pasiklausyti tikros, nefonograminės muzikos, pabūti gamtoje, aplankyti vieną nuostabiausių Lietuvos vietų.

Daugiau info galima rasti:

www.bard.lt

www.dpoezija.lt

Tai pat žiūrėkite

FESTIVALIO „PILIES AIDAS 2014” SVEČIAI IR LANKYTOJAI (II)

Na o į festivalį iš lėto rinkosi vis daugiau atvykstančių svečių ir dalyvių…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *